niedziela, 9 lutego 2014

pogoda, zdrowia szkoda!


od czegoś trzeba zacząć.
więc zacznę od pogody!pogoda to temat uniwersalny. temat ratunkowy w chwilach krępującej ciszy. dobry temat do rozpoczęcia pogawędki starych znajomych. temat idealny dla przypadkowych osób. temat przewijający się w co drugiej zasłyszanej na mieście rozmowie. pogoda to ulubiony temat Polaków.

o pogodzie mówimy dwadzieścia i cztery godziny na dobę. pytamy jaka będzie i czy będzie dobra. rano, wychodząc do pracy czy szkoły, po bułki do sklepu, na spacer z psem - sprawdzamy temperaturę. w ciągu dnia przegrzebujemy internety, szukając najnowszych njusów pogodowych. wieczorem, kiedy zasiadamy przed telewizorem, zawsze się znajdzie ktoś, kogo trzeba zawołać na pogodę.

bo pogoda jest ważna. ale również ta pogoda ducha! bo tej czasem nam brakuje. czasem tej pogody za mało, w nas i w innych. zwłaszcza, gdy słaba pogoda za oknem.

to tak na koniec zapytam... jaka jutro pogoda?
oj tam pogoda, zdrowia szkoda!

1 komentarz:

  1. Słyszałam od Meksykańczyków, że Polak nie wyjdzie z domu póki nie spojrzy na termometr. No cóż, być może trudno to zrozumieć w klimacie skwierczącym 24/7. Sama termometru nie posiadam, o czym to świadczy? Jestem Polkąanarchistką, Polką nie Polką, czy Meksykańcy się mylą? Masz termometr?

    OdpowiedzUsuń