środa, 16 października 2013

jakość się liczy, jakość.


jakość jest wyznacznikiem.
nie ilość, częstotliwość, mnogość.mamy jesień! już prawie miesiąc, powiecie. ale teraz mamy taką piękną, prawdziwą, polską jesień! z kolorowymi drzewkami, pierzynką z liści na chodniku. ze słoneczkiem. z rozpiętą kurtką. 

stało się! oficjalne otwarcie ekskluzywnego City Shopping na Placu Unii za nami. wysyp śmietanki celebryckiej za nami. ładnie wizualnie to wszystko wygląda, trzeba ukłon poczynić. inwestorzy zacierają ręce, bo to ma być coś! a mi ręce opadają. opadają, jeśli górę bierze idea kreowania stereotypu warszawskiego konsumpcjonizmu.

po raz kolejny możemy zaśpiewać, że nic się nie stało. nici z Brazylii, to było wiadome. do cudu nie doszło, choć miało dojść. jednak jakiś tam owoc naszych zmagań jest. a właściwie wiele takich owoców. po pierwsze, tysiąc plus jedna recepta na uzdrowienie polskiej kadry. po drugie, dymisje, jedna za nami.

polskie gwiazdeczki robią wszystko, by pokazać... się pokazać. ot choćby niejaka Patty! pokazywała się w telewizji śniadaniowej. pokazywała się w towarzystwie roznegliżowanych modelek, które symulowały grę na gitarze i klawiszach. symulowały? kaleczyły rzemiosło! podobno to takie marketingowe zagranie. precz z takim marketingiem! gdzie takiego uczą?

rozpoczął się Fashion Week w Łodzi. obawiam się straszliwie, kto i jak zaskoczy. oby pozytywnie!  oby obyło się bez kreacji ala Kloss czy Szlezwik i Holsztyn. oby fashion victimów jak najmniej.

bo liczy się jakość.
nie ważne, że mówią.
ważne, że mówią dobrze.

3 komentarze:

 1. Popieram :). Niestety co i rusz wchodzę na któregoś z blogów, to widzę w komentarzach "też już obserwuję", "obserwacja?", a potem cyferki, same cyferki. A poza tymi cyferkami nie ma nic.

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne niebo ! ;)
  Może wzajemna obserwacja?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla mnie jesień jest ładna tylko wtedy, kiedy jest na tyle ciepło, że się rozpina płaszcze i ściąga chustki ;/ A niestety takiej u mnie nie ma ;/

  OdpowiedzUsuń